List Przewodniczącego KWPZM przypominający o pielgrzymce na Jasną Górę z okazji Roku Życia Konsekrowanego
Data: 2015-08-14

Drodzy Współbracia!

 

Zbliża się termin pielgrzymki na Jasna Górę osób życia konsekrowanego oraz wiernych związanych z kościołami zakonnymi. Przypomnę, że nasze spotkanie odbędzie się 26 września – w dniu, który został ogłoszony Wspomnieniem świętych i męczenników życia konsekrowanego.

 

W połowie czerwca otrzymaliście zaproszenie do zorganizowania tych pielgrzymek. Dzisiaj przychodzę do was z wielką prośbą byście to wydarzenie potraktowali bardzo priorytetowo i zechcieli zorganizować dla swoich wspólnot oraz wiernych z Wami związanych pielgrzymkę autokarową na Jasna Górę. Jest to jedyne wydarzenie ciągu całego Roku Życia Konsekrowanego w Polsce, na które są zaproszone wszystkie osoby konsekrowane. Zmobilizujmy się więc!

 

Piszę do Was te słowa we wspomnienie Św. Maksymiliana i w przeddzień uroczystości Wniebowzięcia Maryi. Święty z Auschwitz przekonuje nas, że właściwą drogą wzrastania w powołaniu zakonnym jest powierzenie swego życia Maryi. Zróbmy to wspólnie z naszymi świętymi poprzednikami w powołaniu, których chcemy spotkać na Jasnej Górze 26 września.

 

Niech nas wszystkich nieustannie prowadzi Duch Święty i niech czuwają nad nami nasi święci i błogosławieni Współbracia.

 

o. Janusz Sok CSsR, Przewodniczący KWPZM

 

Warszawa, 14 sierpnia 2015 r.